Do Szanownych Rodziców
Jak rozpocząć oszczędzanie z SKO?
Należy skontaktować się z opiekunem SKO (sekretariat szkoły) w celu podania danych osobowych dziecka.
      przynależność do SKO nic nie kosztuje,
      uczeń dostaje własną legitymację i książeczkę SKO,
      każdy z oszczędzających otrzymuje login do własnego konta (bezpłatnego),
                    które jest specjalnie przygotowane dla uczniów – prosta obsługa, atrakcyjny
                    wygląd – uczeń sam decyduje na co będzie oszczędzał umieszczając
                    pieniążki  w wirtualnych skarbonkach ,
      pieniążki można wpłacać i wypłacać raz w tygodniu za pośrednictwem
                    opiekuna  SKO lub rodzica bezpośrednio w banku PKO BP
Dzięki udziale w programie uczniowie:
• nauczą się zarządzania finansami osobistymi;
• wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania;
• zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie;
• nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.
Mniej istotna jest kwota oszczędności, stawiamy na ilość wpłat.
W SKO nie ma nudy !
Organizujemy konkursy plastyczne  a najbardziej aktywni oszczędzający otrzymują upominki  !

Nagrody za oszczędzanie w SKO

Szkolna Kasa Oszczędności
"9 listopada 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie podczas uroczystego apelu otrzymali swoje pierwsze legitymacje i książeczki oszczędnościowe SKO z upominkiem. Tym samym przyłączyli się do wielkiej akcji majacej na celu nauczenie oszczędzania od najmłodszych lat. Akcja przygotowana i skierowana jest z myślą o dzieciach ze szkół podstawowych przez PKO Bank Polski. Pani Katarzyna Kwiatkowska, która jest opiekunem SKO w naszej szkole, po krótce wyjaśniła, że oszczędzać może każdy uczeń, którego rodzice wyrażą pisemną zgodę, może dołączyć w dowolnym momencie a pieniążki można wpłacać u pani Kasi, bezpośrednio w banku lub przelewem z konta na konto. Ogłosiła również "Czwartek dniem z SKO". Mamy już pierwszych oszczędzających, na najbardziej aktywnych czekają upominki, nie liczy się tu kwota lecz zaangażowanie, więc dołącz do nas i Ty !"
Katarzyna Kwiatkowska